Kategorie: OÚ-delší platnost

Spalování hořlavých látek

 

 

 

Dne 1.4. začala fungovat pro veřejnost nová služba evidující pálení. Obecné informace o této skutečnosti se objeví ve sdělovacích prostředcích.  Odkaz na tuto službu je možné najít na oficiálních internetových stránkách  HZS Středočeského kraje:

 

 www.hzskladno.cz

 

Nebo přímo vyplněním:

 

http://hzssk.webrex.cz/

 

Nová služba je určena subjektům, které provádí spalování hořlavých látek ve smyslu zákona 133/1985 Sb., o požární ochraně.  Způsob zadávání je jednoduchý a v ničem nevybočuje ze zvyklostí běžných na internetu (internetbanking, elektronické nákupy atp.). Přesto dovolte několik rad při používání:

 

•1)                 Jste-li častější uživatel, požádejte na úvodní stránce e-mailem o registraci. Po zpracování  Vašich údajů Vám za nějaký čas (předpokládá se že s postupem provozu systému bude kratší a kratší) přijde e-mail s odpovědí jménem a heslem. Nebudete pak muset opakovaně zadávat tytéž údaje o své osobě či organizaci.

•2)                 Čtěte pečlivě popis jednotlivých položek a i těch několik popisných vět u mapy.

•3)                 Bez jména a hesla klidně zadáte cokoli kolikrát chcete, jen musíte opakovat  dokola zadání všeho.

•4)                 Nejčastěji se zapomíná vyplnit hodina (klepnutím na políčko Hodina)

•5)                 Pokud nemáte e-mail (což už je v dnešní době nepravděpodobné) můžete zadat cokoli, ale ve tvaru se zavináčem a .cz k oklamání kontrolního automatu tedy např.: nemam@nemam.cz.

•6)                 Co nejpřesněji určujte místo na mapě. Dvojitým poklepáváním si  ji zvětšete natolik, abyste modrý čtvrereček umístili přesně. Myslete na to, že na operačním středisku se vámi zadaný údaj objeví naprosto shodně s Vámi zadanou realitou a za určitých okolností by mohlo dojít k nedorozuměním či škodám.

 

 

Takto zadané pálení ušetří cenné minuty pro vytěžování skutečných tísňových volání i při zadávní jednotlivých pálení, kdy některé lokality kde podobná činnost je prováděna nejsou zrovna dobře popsatelná.  Přejeme Vám hodně úspěchů v práci s novou pomůckou.

 

 

 

 

S pozdravem za sektorové operační středisko Kolín

 

  Ing. Luboš Koten

                                                                                                                               Vedoucí oddělení IZS

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

Viruální prohlídka Smilkova a ok